Atopický ekzém. Dej svému tělu šanci! Věř, že ji využije.

Atopický ekzém

Atopický ekzém

Jak na atopický ekzém

Atopický ekzém

Atopický ekzém v dnešní době postihuje stále více lidí. Neboj, nejsi na to sám. Získej rady a zkušenosti od ostatních, kteří si již protrpěli život s atopickým ekzémem. Od nich se můžeš dozvědět víc, než od nějakých poradců, kteří Ti budou nabízet zázraky, které ale nebudou fungovat.
Život je běh na dlouhou vzdálenost. Zkus se na chvíli zastavit, zrekapituluj si svůj dosavadní život a zkus začít lépe. Přeji všem hodně a hodně trpělivosti k zvládnutí atopického ekzému.

Čisté prostředí

Čisté prostředí

Vaše tělo je vystavené nepřetržitě 24 hodin okolnímu prostředí. Každý máte zaběhnutý nějaký režim, přes den pracujete, někam dojíždíte, s někým se stýkáte. V reálném životě to lze dost těžko měnit. Co ale můžete výrazně ovlivnit je prostředí spánku. Uvědomte si, že v ložnici, resp. v posteli trávíte zhruba třetinu dne.  Tzn. že zhruba třetinu dne můžete trávit v prostředí, které dá odpočinout Vaší kůži. Atopický ekzém nevzniká z nečistého prostředí nebo ze špíny, ale kůže je v akutním stavu otevřená a velice náchylná k pronikání všech možných infekci způsobujících mikroorganismů. Otevřená kůže se tomu nedokáže bránit, navíc v místech, kde se projevuje infekce, alergik kůži intenzívně škrábe. Stává se z toho začarovaný kruh, který končí až v krvavých ranách, které se ne a ne zahojit.

Mohu zásadně doporučit umývat ložnici, resp. celý byt jemně vlhkým hadrem namočeným ve vodě s roztokem obyčejného octa.

 

Nepoužívejte žádné chemické prostředky!!!


Čím silnější jsou, tím horší. Všechny jsou velice agresivní a dráždivé! Jako pokrývky jsou velice vhodné ty, které jsou vyrobené z dutých vláken a jako povlečení funguje jedině 100% bavlna. A opět - nepoužívejte žádné agresivní prací prostředky, zejména ty z reklam. I když to výrobce nedoporučuje, pereme povlečení každý týden na 60 či 90 a dáváme dvakrát na máchání.  Sice víc trpí, ale takto přirozeně dezinfikované a časem ‚seprané' povlečení je na kůži nejvhodnější. Pokud je navíc s hezkým designem, působí velice sedativně a pomáhá vytvářet příjemný pocit. Ten atopik nutně potřebuje.

Lapače nečistot

Používejte v bytě velké množství lapačů nečistot. Záclony, závěsy, potahy, koberce.... Dnešní byty často mají místo záclon jen žaluzie, místo koberců plovoučky, žádné potahy na sezeních.... V takových bytech neustále koluje vzduchem neuvěřitelné množství prachu, který samozřejmě atakuje i tělo a kůži atopika. Pokud ale máte hodně lapačů, prach se usazuje tam a neveřili byste, jak významě si můžete vyčistit prostředí. Samozřejmě je nutné tyto lapače pravidelně prát a čistit, aby byly zase schopné lapat

Osobní hygiena

Osobní hygienu provádějte s rozmyslem. Nepoužívejte žádné drastické chemické přípravky, ale jen jemné přírodní produkty. Omezte koupání a namáčení na menší míru. Jen se lehce omyjte vodou, případně do koupele použijte bylinky a občas dětské obyčejné mýdlo. Šampóny jak by smet. Je dobré vyzkoušet víc eproduktů a používat ten, který Vám sedí. Opatrně s barvením vlasů, barvy na vlasy obsahují spousty chemických látek. Výborné barvy na vlasy jsou např. od renomované italské firmy barvy na vlasy Green Light. Tyto barvy na vlasy se vyznačují tím, že mají velice nízký, téměř nulový obsah amoniaku. Vůbec na stránkách https://www.perfect-hair.cz/ lze najít mnoho produktů pro ženy a jejich bezva vlasy.

.
Atopický ekzém je jako bestie. Stejně tak se k němu musíš chovat. Musíš být trpělivý a nekompromisní.
bezva vlasy

bezva vlasy

Přírodní vlasová kosmetika
Chcete si výrazně ulevit od atopického ekzému? Odjeďte na několik zimních měsíců k moři, třeba na Tenerife.
Atopický ekzém

Atopický ekzém

Dieta atopický ekzém
Atopický ekzém se na kůži projevuje celkem jasněi, ale u většiny není známa příčina. Četl jsem a slyšel na atopický ekzém tolik definic, že nevím, jestli je vůbec některá z nich správná. Asi to bude to kombinace nemoci těla a ducha. Pro každého individuálně je důležité si udělat revizi svého života a pokusit se alespoň na začátku postupně eliminovat spouštěcí faktory. Potom je člověk postižený atopickou dermatitidou na dobré cestě k úspěšnému vyléčení. Na všem je nejdůležitější nepropadat panice a skepsi a obrnit se trpělivostí. Překonej ATOPICKÝ EKZÉM sám!!!
Atopický ekzém léčba
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one