Atopický ekzém. Dej svému tělu šanci! Věř, že ji využije.

Atopický ekzém

Atopický ekzém

Jak na atopický ekzém

Atopický ekzém

Atopický ekzém v dnešní době postihuje stále více lidí. Neboj, nejsi na to sám. Získej rady a zkušenosti od ostatních, kteří si již protrpěli život s atopickým ekzémem. Od nich se můžeš dozvědět víc, než od nějakých poradců, kteří Ti budou nabízet zázraky, které ale nebudou fungovat.
Život je běh na dlouhou vzdálenost. Zkus se na chvíli zastavit, zrekapituluj si svůj dosavadní život a zkus začít lépe. Přeji všem hodně a hodně trpělivosti k zvládnutí atopického ekzému.

Koupel

Kůže, postižená ekzémem je velice citlivá. Není dobré ji dráždit častou koupelí. Jitka nalezla režim, kdy se koupe asi třikrát týdně bylinkové koupeli. Večer si natočí do vany trochu studené vody, ze které do druhého večera vyprchá část chlóru. Na ten obzvlášť pozor, je silně dráždivý a hrozně vysušuje pokožku. Pak převaříme pět hrnců vody, v jednom z nich vylouhujeme bylinky (používáme buď z lázní Lipová, nebo pana Šímy) a přilijeme to ke studené vodě do vany. Koupel v bylinkách trvá 20 - 30 min. Jitka minimálně používá mýdlo a když, tak jen to nejobyčejnější dětské. Po koupeli si jde hned lehnout do tepla. Kůže je sice po koupeli zvlášť ze začátku proschlá a trochu jakoby podrážděná, ale když to člověk vydrží nemazat a neškrábat, brzy se dostaví na některých místech zlepšení. Chce to trpělivost. Je radost pohledět, když se postupně kůže začíná „probírat" a sama se zlepšovat. Když je kůže suchá moc, je nejlepší ji lezce promazat, ideální je dětský olejíček s olivovou přísadou. Hlavně se nesmí mazat žádnými zázračnými mastmi, ty jen kůži uzavřou a ona se nemůže sama regenerovat.

 

056_1.jpg
Atopický ekzém je jako bestie. Stejně tak se k němu musíš chovat. Musíš být trpělivý a nekompromisní.
bezva vlasy

bezva vlasy

Přírodní vlasová kosmetika
Chcete si výrazně ulevit od atopického ekzému? Odjeďte na několik zimních měsíců k moři, třeba na Tenerife.
Atopický ekzém

Atopický ekzém

Dieta atopický ekzém
Atopický ekzém se na kůži projevuje celkem jasněi, ale u většiny není známa příčina. Četl jsem a slyšel na atopický ekzém tolik definic, že nevím, jestli je vůbec některá z nich správná. Asi to bude to kombinace nemoci těla a ducha. Pro každého individuálně je důležité si udělat revizi svého života a pokusit se alespoň na začátku postupně eliminovat spouštěcí faktory. Potom je člověk postižený atopickou dermatitidou na dobré cestě k úspěšnému vyléčení. Na všem je nejdůležitější nepropadat panice a skepsi a obrnit se trpělivostí. Překonej ATOPICKÝ EKZÉM sám!!!
Atopický ekzém léčba
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one