Atopický ekzém. Dej svému tělu šanci! Věř, že ji využije.

Atopický ekzém

Atopický ekzém

Jak na atopický ekzém

Atopický ekzém

Atopický ekzém v dnešní době postihuje stále více lidí. Neboj, nejsi na to sám. Získej rady a zkušenosti od ostatních, kteří si již protrpěli život s atopickým ekzémem. Od nich se můžeš dozvědět víc, než od nějakých poradců, kteří Ti budou nabízet zázraky, které ale nebudou fungovat.
Život je běh na dlouhou vzdálenost. Zkus se na chvíli zastavit, zrekapituluj si svůj dosavadní život a zkus začít lépe. Přeji všem hodně a hodně trpělivosti k zvládnutí atopického ekzému.

Buďte v teple

Pokud je tělo vyčerpané, nefunguje správně metabolismus, má postiženou kůži - velice těžko si reguluje svoji teplotu. Atopici potom velice často trpí zimou, těžko se zahřívají. Potřebují proto, alespoň po přechodnou dobu, než začne kůže opět plnit svoji funkci, trochu větší teplotu okolí, než zdravý člověk. Na kůži dělá velice dobře teplo sálavé, ideální je např. otevřený krb, krbová kamna apod. To je úplný balzám pro nemocného člověka. Pokud není reálné si takovéto topidlo nainstalovat, je vhodné používat tzv. televizní vak. Okolí pak může mít teplotu nižší a nedochází ke konfliktům mezi členy rodiny ohledně teploty v místnosti. Jakmile se kůže zahojí, je dobré se opět začít trochu otužovat a být v „normální" teplotě.

Důležité je snažit se co nejméně měnit výrazně teplotu. Oblékat se tak, aby tělo bylo v příjemném prostředí. Např. do školy, do práce si vzít v zimě teplé bavlněné podšité kalhoty a pak se převlékat v místnosti do obyčejných. Kůži to hodně prospěje...


Kůže atopika velice těžko snáší velké a náhlé změny teploty !!!!!

Obzvláště u žen to často může mít souvislost s anémií - nechte si udělat krevní obraz a případně hodně zapracujte na přísunu železa v potravě !!!!!


.

 

 

Atopický ekzém je jako bestie. Stejně tak se k němu musíš chovat. Musíš být trpělivý a nekompromisní.
bezva vlasy

bezva vlasy

Přírodní vlasová kosmetika
Chcete si výrazně ulevit od atopického ekzému? Odjeďte na několik zimních měsíců k moři, třeba na Tenerife.
Atopický ekzém

Atopický ekzém

Dieta atopický ekzém
Atopický ekzém se na kůži projevuje celkem jasněi, ale u většiny není známa příčina. Četl jsem a slyšel na atopický ekzém tolik definic, že nevím, jestli je vůbec některá z nich správná. Asi to bude to kombinace nemoci těla a ducha. Pro každého individuálně je důležité si udělat revizi svého života a pokusit se alespoň na začátku postupně eliminovat spouštěcí faktory. Potom je člověk postižený atopickou dermatitidou na dobré cestě k úspěšnému vyléčení. Na všem je nejdůležitější nepropadat panice a skepsi a obrnit se trpělivostí. Překonej ATOPICKÝ EKZÉM sám!!!
Atopický ekzém léčba
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one